Belarus
Minsk: European Championships U23

Date: 21/04 to 25/04/2017
Place: Minsk, Belarus
Category: U23 European Championships
Weapon: All
Age group: U23, U23 EC
Gender: Both

Statistics

Participants 333
Nations 32
Matches 1212

Men's Sabre (U23 EC, individual)

Rank Picture Athlete Country
1. D'ARMIENTO Francesco D'Armiento, Francesco (ITA) Italy Italy
2. LAMBERT Maxence Lambert, Maxence (FRA) France France
3. YILDIRIM Enver Yildirim, Enver (TUR) Turkey Turkey
3. TEODOSIU Iulian Teodosiu, Iulian (ROU) Romania Romania
5. BURNEV Lyuboslav Burnev, Lyuboslav (BUL) Bulgaria Bulgaria
6. RICCARDI Federico RICCARDI, Federico (ITA) Italy Italy
7. KISEL Siarhei Kisel, Siarhei (BLR) Belarus Belarus
8. BUCUR Madalin Bucur, Madalin (ROU) Romania Romania
9. STATSENKO Oleksiy Statsenko, Oleksiy (UKR) Ukraine Ukraine
10. BITUCA Cristian Bituca, Cristian (ROU) Romania Romania
11. EFIMOV Kirill Efimov, Kirill (RUS) Russia Russia
12. PATRICE Jean-Philippe Patrice, Jean-Philippe (FRA) France France
13. BUCHKOVSKIY Artem Buchkovskiy, Artem (RUS) Russia Russia
14. BONSANTO Francesco Bonsanto, Francesco (ITA) Italy Italy
15. BUBENCHIKOV Daniil Bubenchikov, Daniil (RUS) Russia Russia
16. SULAMANIDZE Saba SULAMANIDZE, Saba (GEO) Georgia Georgia
17. AFFEDE Leonardo Affede, Leonardo (ITA) Italy Italy
18. NOVIKAU Artsiom Novikau, Artsiom (BLR) Belarus Belarus
19. PECH MIKLOS PECH, MIKLOS (HUN) Hungary Hungary
20. TRYFONOV Yevgen Tryfonov, Yevgen (UKR) Ukraine Ukraine
21. KOSSUTH Balint Kossuth, Balint (HUN) Hungary Hungary
22. SCHNEIDER Benno Schneider, Benno (GER) Germany Germany
23. SCHAICH Thomas Schaich, Thomas (GER) Germany Germany
24. SHENGELIA Nika Shengelia, Nika (GEO) Georgia Georgia
25. PASKOV Pancho Paskov, Pancho (BUL) Bulgaria Bulgaria
26. PLATONOV Bogdan Platonov, Bogdan (UKR) Ukraine Ukraine
26. KACZKOWSKI Krzysztof Kaczkowski, Krzysztof (POL) Poland Poland
28. NAGY MARTIN NAGY, MARTIN (HUN) Hungary Hungary
29. DE VOS Pieter de Vos, Pieter (BEL) Belgium Belgium
30. GRZEGOREK Mikolaj Grzegorek, Mikolaj (POL) Poland Poland
31. ACAR Ibrahim Ahmed ACAR, Ibrahim Ahmed (TUR) Turkey Turkey
32. EFTIMIE Sorin Eftimie, Sorin (ROU) Romania Romania
33. DE VISSCHER Jules emile de Visscher, Jules-Emile (BEL) Belgium Belgium
34. Georgiev, George (BUL) Bulgaria Bulgaria
35. KURT Kemal Arda Kurt, Kemal Arda (TUR) Turkey Turkey
36. MARDALEISHVILI Mikheil Mardaleishvili, Mikheil (GEO) Georgia Georgia
37. DAVYDZENKA Anton Davydzenka, Anton (BLR) Belarus Belarus
38. KRAUSE Constantin Krause, Constantin (GER) Germany Germany
39. BULDEEV Stefan Buldeev, Stefan (BUL) Bulgaria Bulgaria
40. JASKOT Jakub Jaskot, Jakub (POL) Poland Poland
41. Dzwoniarski, Damian (POL) Poland Poland
42. KIRPICHOU Kiryl Kirpichou, Kiryl (BLR) Belarus Belarus
43. REDWANZ Rouven Redwanz, Rouven (GER) Germany Germany
44. KARAKAI Oleksandr Karakai, Oleksandr (UKR) Ukraine Ukraine
45. ANASIZ, Muhammed (TUR) Turkey Turkey
46. COLLEAU Charles Colleau, Charles (FRA) France France
47. ANNIC Edern Annic, Edern (FRA) France France
48. RETCHIA Vaja RETCHIA, Vaja (GEO) Georgia Georgia
49. SZLAMA Vilmos Szlama, Vilmos (HUN) Hungary Hungary
50. GORSKIY Mikhail Gorskiy, Mikhail (RUS) Russia Russia
51. CALL Florian Call, Florian (AUT) Austria Austria

User login