Are you giving your consent for us to use cookies to track the web statistics in order to improve the user experience?

Cadet Circuit

Cadet Circuit

Date 26.01.2019 - 27.01.2019
Place Espoo Helsinki
Category Cadets
Weapon Epée
Age group Cadets
Gender Female
Website -
Participants 16
Referees 0
No. Name Nation Event Points Rank
1 Australia AUS Team - 85
2 Estonia EST Team 183 4
3 Estonia 2 EST Team 31 42
4 Estonia 3 EST Team 28 45
5 Finland FIN Team 75 22
6 Hong Kong HKG Team - -
7 Italy ITA Team 249 2
8 Japan1 JPN Team - -
9 Lithuania LTU Team 18 56
10 Russia RUS Team 220 3
11 Sweden SWE Team 128 12
12 Sweden 2 SWE Team 16 61
13 Ukraine UKR Team 252 1
14 United Kingdom GBR Team - -
15 United Kingdom 2 GBR Team - -
16 Uzbekistan UZB Team - -
Nation Name Gender Birth year
AUS Sarah HARDWICK (Australia) Female 2003
AUS Lily WHITEHEAD (Australia) Female 2002
AUS Amelie YEE (Australia) Female 2002
EST Madli PALK (Estonia) Female 2003
EST Anna PRELA (Estonia) Female 2002
EST Gabriela TRUUSE (Estonia) Female 2004
EST Karina VASSILJEVA (Estonia) Female 2003
EST Karoliina KOMISSAROVA (Estonia 2) Female 2002
EST Susanne LANNES (Estonia 2) Female 2004
EST Elisabeth OSTROVSKI (Estonia 2) Female 2003
EST Elizaveta BOBROVA (Estonia 3) Female 2005
EST Iris Maria MATSKEVITS (Estonia 3) Female 2002
EST Anne-Mai MELLES (Estonia 3) Female 2003
EST Karoliina VELLESTE (Estonia 3) Female 2004
FIN Laura POYSTI (Finland) Female 2002
FIN Oona SOHLBERG (Finland) Female 2002
FIN Liisa TERHO (Finland) Female 2002
FIN Vilma VEHVILAINEN (Finland) Female 2004
HKG Hing Ning HO (Hong Kong) Female 2002
HKG Wan Kiu Hayley LEUNG (Hong Kong) Female 2005
HKG Athena LO (Hong Kong) Female 2002
HKG Wan Tim WONG (Hong Kong) Female 2004
ITA Arianna AGATA (Italy) Female 2004
ITA Valeria AGATA (Italy) Female 2002
ITA Carlotta CORNALBA (Italy) Female 2003
JPN Manami AKASHI (Japan1) Female 2002
JPN Ai ICHIGATANI (Japan1) Female 2002
JPN Anju ITO (Japan1) Female 2002
JPN Makoto NAKAMURA (Japan1) Female 2004
LTU Grete BINGELYTE (Lithuania) Female 2002
LTU Ema JARUSEVICIUTE (Lithuania) Female 2002
LTU Gerda KRIAUCIUNAITE (Lithuania) Female 2003
LTU Aiste SENIUTAITE (Lithuania) Female 2002
RUS Safiiie DOGAN (Russia) Female 2004
RUS Galina KRYMOVA (Russia) Female 2005
RUS Valeriya KUZNETSOVA (Russia) Female 2005
RUS Farkhinur SADYKOVA (Russia) Female 2004
SWE Selma ABU EID TJULIN (Sweden) Female 2002
SWE Emma FRANSSON (Sweden) Female 2002
SWE Runa GORDON ACHOUR (Sweden) Female 2002
SWE Alice MUMM (Sweden) Female 2003
SWE Filippa KRANSFORS (Sweden 2) Female 2003
SWE Moa MAANINKA (Sweden 2) Female 2004
SWE Engla SENNERLIN HOLM (Sweden 2) Female 2004
UKR Anna CHERNYSHOVA (Ukraine) Female 2002
UKR Kseniia MAKARUSHCHENKO (Ukraine) Female 2003
UKR Yeva MAZUR (Ukraine) Female 2003
UKR Dariia SADOVA (Ukraine) Female 2002
GBR Poppy CLARK (United Kingdom) Female 2004
GBR Christy MA (United Kingdom) Female 2003
GBR Rebecca WREYFORD (United Kingdom) Female 2003
GBR Julia CARON (United Kingdom 2) Female 2004
GBR Maria CRAWFORD-BRUNT (United Kingdom 2) Female 2003
GBR Patrycja KRZYZANIAK (United Kingdom 2) Female 2003
GBR Crinan POTTER (United Kingdom 2) Female 2004
UZB Shakhzoda EGAMBERDIEVA (Uzbekistan) Female 2004
UZB Rada KASIMOVA (Uzbekistan) Female 2004
UZB Sevara RAKHIMOVA (Uzbekistan) Female 2003
Login