Cadet Circuit

Cadet Circuit

Date 30.11.2019 - 01.12.2019
Place Copenhagen
Category Cadets
Weapon Epée
Age group Cadets
Gender male Male
Website -
Participants 33
No. Name Nation Event Points Rank
1 Austria AUT Team 118 14
2 Belgium BEL Team 92 20
3 Denmark 1 DEN Team 44 39
4 Denmark 2 DEN Team 25 53
5 Denmark 3 DEN Team 22 59
6 Estonia EST Team 229 3
7 Estonia 2 EST Team 46 36
8 Finland FIN Team 79 24
9 Finland 2 FIN Team 21 61
10 Great Britain GBR Team 164 8
11 Great Britain 2 GBR Team 101 18
12 Great Britain 3 GBR Team 42 41
13 Great Britain 4 GBR Team 24 56
14 Israel ISR Team 83 23
15 Israel 2 ISR Team - 92
16 Israel 3 ISR Team - 102
17 Italy ITA Team 332 1
18 Italy 2 ITA Team 59 31
19 Italy 3 ITA Team 16 68
20 Latvia LAT Team 8 84
21 Norway NOR Team 87 22
22 Norway 2 NOR Team 16 70
23 Norway 3 NOR Team 16 72
24 Norway 4 NOR Team - -
25 Singapore 1 SGP Team - -
26 Spain 1 ESP Team 151 9
27 Spain 2 ESP Team 69 25
28 Spain 3 ESP Team 18 62
29 Spain 4 ESP Team 8 87
30 Spain 5 ESP Team 8 88
31 Sweden SWE Team 68 26
32 Sweden 2 SWE Team 38 44
33 Turkey TUR Team 21 60
Nation Name Gender Birth year
AUT Gregor JANJIC (Austria) Male 2003
AUT Josua PANKRATZ (Austria) Male 2003
AUT Florian RANKL (Austria) Male 2003
AUT Konstantin SPANOS (Austria) Male 2004
BEL Mathis CORVERS (Belgium) Male 2003
BEL Francois COUNSON (Belgium) Male 2003
BEL John DEISSER (Belgium) Male 2004
BEL Maxim FELTZ (Belgium) Male 2003
DEN Magnus Overskov BRANDES (Denmark 1) Male 2004
DEN Alfred DIEMER (Denmark 1) Male 2003
DEN Valdemar Ditlev CHRISTENSEN (Denmark 1) Male 2003
DEN Simon QVISTGAARD (Denmark 1) Male 2004
DEN Jakob DU PLESSIS DE RICHELIEU (Denmark 2) Male 2005
DEN Alec OXHOLM WAGNER (Denmark 2) Male 2005
DEN Tobias Anon REDLICH (Denmark 2) Male 2005
DEN Nicky BAEKMAND (Denmark 3) Male 2004
DEN Sofus Rekdal CLAUSEN (Denmark 3) Male 2004
DEN Andreas SANDORFF (Denmark 3) Male 2004
EST Oliver LAASIK (Estonia) Male 2005
EST Henrik PRIIMAGI (Estonia) Male 2003
EST Markus SALM (Estonia) Male 2004
EST kasper TAFENAU (Estonia) Male 2003
EST Richard GERM (Estonia 2) Male 2004
EST Sebastjan KUUSK (Estonia 2) Male 2005
EST Mathias MURUMAA (Estonia 2) Male 2005
EST Jan-Joonas PEVKUR (Estonia 2) Male 2004
FIN Marko KUHTA (Finland) Male 2003
FIN Robert KYKKANEN (Finland) Male 2003
FIN Joona RANTANEN (Finland) Male 2003
FIN Ville SANI (Finland) Male 2003
FIN Nikita AFANASSIEV (Finland 2) Male 2003
FIN Kasper LEHTINEN (Finland 2) Male 2003
FIN Joona TUOMINEN (Finland 2) Male 2003
GBR Alec BROOKE (Great Britain) Male 2005
GBR Rudi BRUIJN-YARD (Great Britain) Male 2003
GBR Edward SCOTT PAYNE (Great Britain) Male 2004
GBR Piero STEINER (Great Britain) Male 2003
GBR Joshua GOH (Great Britain 2) Male 2003
GBR Hal JONES (Great Britain 2) Male 2003
GBR Marcus RICHARDS (Great Britain 2) Male 2003
GBR Joseph WALMSLEY (Great Britain 2) Male 2003
GBR Tobias BERRY (Great Britain 3) Male 2003
GBR Arthur BURY (Great Britain 3) Male 2003
GBR Jack COURTNEY (Great Britain 3) Male 2004
GBR Jem GREEN (Great Britain 3) Male 2004
GBR Tom COLLINS (Great Britain 4) Male 2004
GBR Liam KEW (Great Britain 4) Male 2005
GBR Joshua MITCHELL (Great Britain 4) Male 2003
ISR Yonatan COHEN (Israel) Male 2003
ISR Nathan LACHMAN (Israel) Male 2003
ISR Roi LEIQIND (Israel) Male 2003
ISR Yehonathan MESSIKA (Israel) Male 2004
ISR Rani AHINOAM (Israel 2) Male 2003
ISR Omer BARUCH (Israel 2) Male 2005
ISR Arad EINI (Israel 2) Male 2004
ISR Nitzan HAZAN (Israel 2) Male 2003
ISR Or BAR ON (Israel 3) Male 2005
ISR Nir GOLOVANOV (Israel 3) Male 2003
ISR Eitan NACHMIAS (Israel 3) Male 2003
ISR Dov Ber VILENSKY (Israel 3) Male 2004
ITA Edoardo CARRIERE (Italy) Male 2003
ITA Francesco FERRAUTI (Italy) Male 2003
ITA Andrea URSINI (Italy) Male 2003
ITA Giacomo CARUSI (Italy 2) Male 2003
ITA Riccardo CHIADO' (Italy 2) Male 2003
ITA Lucio PULITI (Italy 2) Male 2005
ITA Riccardo NAPOLETANO (Italy 3) Male 2004
ITA Federico PALLESI (Italy 3) Male 2004
ITA Lorenzo RUFINI (Italy 3) Male 2004
ITA Tommaso TIBERTI (Italy 3) Male 2004
LAT Glebs CAIKOVSKIS (Latvia) Male 2003
LAT Kirils KUZNECOVS (Latvia) Male 2004
LAT Daniels LOGINOVS (Latvia) Male 2003
LAT Dmitry NIKULIN (Latvia) Male 2003
NOR Alexander BURUM-AUENSEN (Norway) Male 2003
NOR Elias DRAUGEDALEN (Norway) Male 2003
NOR Olav EIKANGER (Norway) Male 2003
NOR Henning KARLSEN (Norway) Male 2003
NOR Alexander BAKKE (Norway 2) Male 2003
NOR Emil DRAUGEDALEN (Norway 2) Male 2005
NOR Aleksander MALVIK (Norway 2) Male 2005
NOR Gustav GOTHLIN (Norway 3) Male 2003
NOR Kasper Mathisen HEIBERG (Norway 3) Male 2004
NOR Henrik WALLE (Norway 3) Male 2004
NOR Benjamin GRINNEN (Norway 4) Male 2004
NOR Emilis KRASIKOVAS (Norway 4) Male 2005
NOR Didrik NORDTVEIT (Norway 4) Male 2005
SGP Yee CHIANG (Singapore 1) Male 2006
SGP Jacob Yet Honng LIM (Singapore 1) Male 2003
SGP Tim Zhe Guang SHEE (Singapore 1) Male 2004
ESP Miguel Angel CHUZON (Spain 1) Male 2003
ESP Guillermo JUANES (Spain 1) Male 2004
ESP Alberto LUQUE (Spain 1) Male 2003
ESP Guillem MARTINEZ GUERRERO (Spain 1) Male 2003
ESP Alejandro ANGULO (Spain 2) Male 2003
ESP Alvaro FERNANDEZ CALLEJA (Spain 2) Male 2004
ESP Daniel JEUN (Spain 2) Male 2004
ESP Lior STOFENMACHER (Spain 2) Male 2004
ESP Ivan BORODIN NESTERUK (Spain 3) Male 2005
ESP Nicolas MARQUETA (Spain 3) Male 2003
ESP Javier MORENO ANDRES (Spain 3) Male 2003
ESP Mateo VIVAS (Spain 3) Male 2003
ESP Nuno ALEGRE (Spain 4) Male 2003
ESP Alvaro ESPINOSA (Spain 4) Male 2003
ESP Javier MARIN RODRIGUEZ (Spain 4) Male 2003
ESP Daniel SUAREZ (Spain 4) Male 2003
ESP Jose Ignacio CATURLA (Spain 5) Male 2003
ESP Leo DE HARO (Spain 5) Male 2004
ESP Giorgi GAZDELIANI (Spain 5) Male 2003
SWE Simon FRIDH (Sweden) Male 2003
SWE Christopher KELLY (Sweden) Male 2003
SWE David KUTTI (Sweden) Male 2003
SWE Mikolaj MANCEWICZ (Sweden) Male 2003
SWE Jakob FAGERSTEDT (Sweden 2) Male 2004
SWE Lucas ISLAS FLYGARE (Sweden 2) Male 2004
SWE Gosta STAHL (Sweden 2) Male 2004
SWE Carl WIBERG (Sweden 2) Male 2004
TUR Furkan Emre KAYIS (Turkey) Male 2004
TUR Sarp Guclu KAYRAL (Turkey) Male 2004
TUR Bora OZALTIN (Turkey) Male 2004
TUR Yalgin YETER (Turkey) Male 2005
Login