Cadet Circuit

Cadet Circuit

Date 30.11.2019 - 01.12.2019
Place Cabries
Category Cadets
Weapon Foil
Age group Cadets
Gender male Male
Website -
Participants 31
No. Name Nation Event Points Rank
1 Belgium BEL Team 30 44
2 Croatia CRO Team 168 7
3 Denmark DEN Team 74 21
4 France FRA Team 173 5
5 France 2 FRA Team 68 22
6 Germany GER Team 178 4
7 Germany 2 GER Team 74 20
8 Germany 3 GER Team 36 40
9 Germany 4 GER Team 24 48
10 Germany 5 GER Team 8 89
11 Great Britain GBR Team 165 9
12 Great Britain 2 GBR Team 50 29
13 Great Britain 3 GBR Team 8 74
14 Great Britain 4 GBR Team 16 60
15 Japan 1 JPN Team 38 38
16 Japan 2 JPN Team 26 46
17 Japan 3 JPN Team 25 47
18 Netherlands NED Team 158 10
19 Netherlands 2 NED Team 42 34
20 Russia 1 RUS Team 168 6
21 Russia 2 RUS Team 55 27
22 Russia 3 RUS Team 16 53
23 Russia 4 RUS Team 16 55
24 Russia 5 RUS Team 8 71
25 Singapore 1 SGP Team 32 42
26 Singapore 2 SGP Team - 97
27 Spain ESP Team 41 35
28 Turkey TUR Team 168 8
29 United States of America 1 USA Team 180 3
30 United States of America 2 USA Team 109 13
31 United States of America 3 USA Team 44 32
Nation Name Gender Birth year
BEL Sem GENBRUGGE (Belgium) Male 2004
BEL Alexandre LEONARD (Belgium) Male 2003
CRO Toni DESPALATOVIC (Croatia) Male 2004
CRO Vigo LASIC (Croatia) Male 2004
CRO Janko LESKOVAC (Croatia) Male 2003
CRO Lovro PROSOLI (Croatia) Male 2004
FRA Anas ANANE (France) Male 2004
FRA Jean-Charles BESNAULT (France) Male 2004
FRA Martin BRISSY (France) Male 2003
FRA CHARLES CORMIER (France) Male 2003
FRA Nathan GREGORI (France 2) Male 2003
FRA Eliot CHAGNON (France 2) Male 2004
FRA Gautier LARDY (France 2) Male 2003
FRA Adrien SPICHIGER (France 2) Male 2003
GER Justin ARNDT (Germany) Male 2003
GER Maurice-leon BAUKNECHT (Germany) Male 2004
GER Bastian KAPPUS (Germany) Male 2004
GER Philipp SEMBACH (Germany) Male 2003
GER Laurenz DOERFER (Germany 2) Male 2004
GER Sebastiano GROTEKE (Germany 2) Male 2003
GER Maurus HEGGE (Germany 2) Male 2003
GER Hannes NOWAK (Germany 2) Male 2003
GER Moritz FASSMANN (Germany 3) Male 2003
GER Gregor SCHMITZ-HUEBSCH (Germany 3) Male 2003
GER Leonard VELLMANNS (Germany 3) Male 2003
GER Noah HEITZ (Germany 4) Male 2005
GER Nils HOFFMANN (Germany 4) Male 2005
GER Ruben LINDNER (Germany 4) Male 2005
GER Fabian MICHEL (Germany 4) Male 2004
GER Philipp AHLVERS (Germany 5) Male 2004
GER Friedrich SCHMIDT (Germany 5) Male 2003
GER Richard SPIELMANN (Germany 5) Male 2004
GBR Rafael RHYS POLLITT (Great Britain) Male 2003
GBR Dario STENBECK-SCHIAVO (Great Britain) Male 2003
GBR Oliver STRANGE (Great Britain) Male 2003
GBR Jamie BRIGGS (Great Britain 2) Male 2003
GBR Jaimie COOK (Great Britain 2) Male 2005
GBR Joe DONAGHUE (Great Britain 2) Male 2003
GBR Lachlan JARVIE (Great Britain 2) Male 2003
GBR Rhys BARBOUR (Great Britain 3) Male 2003
GBR Callum PENMAN (Great Britain 3) Male 2006
GBR Francesco ROCCATO (Great Britain 3) Male 2003
GBR David SOSNOV (Great Britain 3) Male 2006
GBR Joseph BLAIR (Great Britain 4) Male 2004
GBR Wilf BROUGHTON (Great Britain 4) Male 2003
GBR Woser PROSSOR (Great Britain 4) Male 2004
GBR Nye ULFERTS-KILPATRICK (Great Britain 4) Male 2005
JPN Shoren HAYASHI (Japan 1) Male 2003
JPN Davide Ryoga LORENZONI (Japan 1) Male 2003
JPN Hikaru MASUDA (Japan 1) Male 2004
JPN Asuka TESHIGAWARA (Japan 1) Male 2003
JPN Shoei HASHIMOTO (Japan 2) Male 2003
JPN Kazuma KAWAMURA (Japan 2) Male 2003
JPN Keigo MINEGISHI (Japan 2) Male 2004
JPN Mizuki SUGIOKA (Japan 2) Male 2003
JPN Ryosuke FUKUDA (Japan 3) Male 2004
JPN Keisuke NISHIMURA (Japan 3) Male 2003
JPN Akihito ONUKI (Japan 3) Male 2003
JPN Takayuki YUMINAGA (Japan 3) Male 2005
NED Suhayl NAWAR (Netherlands) Male 2004
NED Patrick SLUMAN (Netherlands) Male 2003
NED Koen WALET (Netherlands) Male 2004
NED Sam WANYAMA (Netherlands) Male 2004
NED Nighel DE JONG (Netherlands 2) Male 2003
NED Elias HVIID BOUWMAN (Netherlands 2) Male 2003
NED Koen MAN (Netherlands 2) Male 2003
NED Yin MAN (Netherlands 2) Male 2003
RUS Temyr ALOIAN (Russia 1) Male 2003
RUS Zakhar KOZLOV (Russia 1) Male 2003
RUS Stepan MARTYNOVICH (Russia 1) Male 2003
RUS Dmitrii OSIPOV (Russia 1) Male 2003
RUS Ivan BULYGA (Russia 2) Male 2004
RUS Alexey IVANOV (Russia 2) Male 2004
RUS Artem MUSTAFIN (Russia 2) Male 2003
RUS Bronislav PETROV (Russia 2) Male 2005
RUS Egor AVDEEV (Russia 3) Male 2003
RUS Egor KISELEV (Russia 3) Male 2004
RUS Aleksandr PROZOROV (Russia 3) Male 2004
RUS Pavel PUZANKOV (Russia 3) Male 2005
RUS Roman AYUPOV (Russia 4) Male 2004
RUS Iskander BULATOV (Russia 4) Male 2005
RUS Makar GRAFOV (Russia 4) Male 2003
RUS Kirill MOSKVIN (Russia 4) Male 2003
RUS Georgii DEMESH (Russia 5) Male 2006
RUS Andrei GUBKIN (Russia 5) Male 2004
RUS Marsel NAGIMOV (Russia 5) Male 2004
RUS Aleksandr ZHARKOV (Russia 5) Male 2004
SGP Marcus BROBERG (Singapore 1) Male 2003
SGP Teng Jun LIM (Singapore 1) Male 2005
SGP Samuel Elijah ROBSON (Singapore 1) Male 2006
SGP Tyen Haan AU EONG (Singapore 2) Male 2003
SGP Keyon LOO (Singapore 2) Male 2006
SGP Elliot TEO (Singapore 2) Male 2004
SGP Caleb YONG (Singapore 2) Male 2004
ESP Alan FERNANDEZ HERNANDEZ (Spain) Male 2004
ESP Adria GARCIA MUR (Spain) Male 2003
ESP Arnau GUMA (Spain) Male 2003
ESP Sergi RODRIGO (Spain) Male 2004
TUR Emre AKIALP (Turkey) Male 2005
TUR Alp Tuna KORKMAZ (Turkey) Male 2004
TUR Tan SEZER (Turkey) Male 2005
TUR Kayhan SIRMACI (Turkey) Male 2005
USA Chase EMMER (United States of America 1) Male 2004
USA Justin LIU (United States of America 1) Male 2003
USA David PRILUTSKY (United States of America 1) Male 2003
USA Justin VOGLER (United States of America 1) Male 2003
USA Ilya AYUPOV (United States of America 2) Male 2003
USA John GRIFFIN (United States of America 2) Male 2003
USA Charles OURSLER (United States of America 2) Male 2003
USA William KELLY (United States of America 3) Male 2003
USA Brian KO (United States of America 3) Male 2003
USA Ethan UM (United States of America 3) Male 2005
USA Ethan XIAO (United States of America 3) Male 2004
Login