Are you giving your consent for us to use cookies to track the web statistics in order to improve the user experience?

Coupe d´Europe 2022 - 2023

Coupe d´Europe 2022 - 2023

Date 08.10.2022 - 09.10.2022
Place Cagliari
Category Seniors
Weapon Epée
Age group Seniors
Gender Female
Website -
Participants 13
Referees 0
No. Name Nation Event Points Rank
1 Austria AUT Team - -
2 Beauvais ACA FRA Team - -
3 Belgium BEL Team - -
4 C.S. Esercito ITA Team - -
5 Club de esgrima Lazaro Cardenas ESP Team - -
6 CSA Steaua Bucharest ROU Team - -
7 Fechtclub Bern SUI Team - -
8 Fiamme Oro ITA Team - -
9 Great Britain GBR Team - -
10 Greece GRE Team - -
11 Levallois SC FRA Team - -
12 Norway NOR Team - -
13 Ukraine UKR Team - -
Nation Name Gender Birth year
AUT Christiana ENGEL (Austria) Female 1989
AUT Pia HUBER (Austria) Female 2003
AUT Katarina KNEZEVIC (Austria) Female 1984
GEO Arina KORNEEVA (Beauvais ACA) Female 1996
GER Alexandra NDOLO (Beauvais ACA) Female 1986
FRA Helene NGOM (Beauvais ACA) Female 1993
FRA Eloise VANRYSSEL (Beauvais ACA) Female 1999
BEL Solane BEKEN (Belgium) Female 2001
BEL Berangere LAHAUT (Belgium) Female 1971
BEL Clara VANDENBOSSCHE (Belgium) Female 2004
ITA Nicol FOIETTA (C.S. Esercito) Female 1995
ITA Sara Maria KOWALCZYK (C.S. Esercito) Female 2001
ITA Roberta MARZANI (C.S. Esercito) Female 1996
ITA Mara NAVARRIA (C.S. Esercito) Female 1985
ESP Naiara ALDANA (Club de esgrima Lazaro Cardenas) Female 1995
ESP Sara FERNANDEZ-CALLEJA (Club de esgrima Lazaro Cardenas) Female 1993
ESP Ines GARCIA RODRIGUEZ (Club de esgrima Lazaro Cardenas) Female 1994
ESP Dana RAPOSO (Club de esgrima Lazaro Cardenas) Female 2002
ROU Cristina CONSTANTINESCU (CSA Steaua Bucharest) Female 2002
ROU Alexandra PREDESCU (CSA Steaua Bucharest) Female 1999
ROU Emma SONT (CSA Steaua Bucharest) Female 2005
ROU Greta VERES (CSA Steaua Bucharest) Female 1994
SUI Isabelle BURKHARD (Fechtclub Bern) Female 2001
SUI Angeline FAVRE (Fechtclub Bern) Female 2000
SUI Aurore FAVRE (Fechtclub Bern) Female 1999
SUI Solomiia FEDORCHUK (Fechtclub Bern) Female 2005
ITA Alice CLERICI (Fiamme Oro) Female 1996
ITA Giulia RIZZI (Fiamme Oro) Female 1989
ITA Alberta SANTUCCIO (Fiamme Oro) Female 1994
ITA Gaia TRADITI (Fiamme Oro) Female 2000
GBR Jessica GUNDRY (Great Britain) Female 1996
GBR Danielle LAWSON (Great Britain) Female 1998
GBR Georgina MITCHELL (Great Britain) Female 2001
GBR Amelie RUSSELL (Great Britain) Female 2005
GRE Nikoletta CHATZISARANTOU (Greece) Female 1997
GRE Argyrenia MOURIKI (Greece) Female 2005
GRE Andriana THEODOROPOULOU (Greece) Female 2004
FRA Helen JARASSIER (Levallois SC) Female 2003
FRA Alexandra LOUIS MARIE (Levallois SC) Female 1996
FRA Solene MBIIM (Levallois SC) Female 2001
FRA Coraline VITALIS (Levallois SC) Female 1995
NOR Irina ASCHEHOUG (Norway) Female 1985
NOR Victoria FRIVIK (Norway) Female 2000
NOR Thale HILLE-DAHL (Norway) Female 1994
NOR Katherina MALVIK (Norway) Female 2000
UKR Dzhoan Feybi BEZHURA (Ukraine) Female 1991
UKR Inna BROVKO (Ukraine) Female 1997
UKR Vlada KHARKOVA (Ukraine) Female 1996
UKR Yuliya SVYSTIL (Ukraine) Female 1995
Login